There were chews for 2p, mini eggs for 3p, Chocko bars for 5p and lollypops for 7p in the sweet shop. What could each of the children buy with their money?
Using only six straight cuts, find a way to make as many pieces of pizza as possible.
(The pieces can be different sizes and shapes).